Wizyty domowe
W przypadku kiedy nie mogą Państwo dotrzeć ze zwierzakiem do lecznicy zapewniamy możliwość wizyt domowych.
Nie zastąpią one pełnego badania na terenie lecznicy, jednak są bardzo pomocne w nagłych przypadkach oraz w celu stabilizacji pacjenta.
Zapewniamy opiekę lekarską na terenie całego Jędrzejowa i okolic.
Aby umówić się na wizytę domową prosimy o
kontakt pod numerem telefonu: 662 256 789
Akcesoria
Zapraszamy do naszego sklepu ZOOMAXXX (obok naszej przychodni) gdzie oprócz fachowej porady mogą Państwo zaopatrzyć się w akcesoria do codziennej pielęgnacji zwierząt.
Karmy dla zwierząt
Posiadamy pełny asortyment diet weterynaryjnych wykorzystywanych w rożnych schorzeniach u naszych pupili. Dobieramy karmy i witaminy do indywidualnych potrzeb zwierząt. Stosujemy i zalecamy karmy lecznicze żeby wzmocnić i utrwalić efekt leczenia oraz zaoszczędzić czas właściciela poświęcony na przygotowywanie odpowiedniego pożywienia.
Całodobowy szpital dla zwierząt
Pacjentami naszego szpitala są zwierzęta wymagające intensywnej terapii, leczone sposobami niedostępnymi w warunkach domowych. Potrzebują one częstego kontrolowania parametrów życiowych, pobierania materiału do badań laboratoryjnych, regularnego a niekiedy ciągłego podawania leków. W szpitalu przebywają więc zwierzęta po ciężkich zabiegach operacyjnych, z ciężkimi zaburzeniami ogólnoustrojowymi, pacjenci leczeni przewlekle.
Dysponujemy odpowiednim sprzętem takim jak: klatka tlenowa, kardiomonitory, pompy infuzyjne i inne. Pozwala nam to prowadzić m.in. terapię przypadków kardiologicznych, psów po skręcie żołądka, dializy, tlenoterapię, leczenie ostrej mocznicy, zaburzeń endokrynologicznych np. cukrzycy.
Dbamy o stworzenie naszym pacjentom możliwie przyjaznej atmosfery i staramy się zminimalizować stres związany z rozłąką z właścicielem. Dążymy do indywidualnego podejścia do pacjenta.
Odwiedziny pacjentów szpitalnych są możliwe po ustaleniu z lekarzem szpitalnym.
Nie prowadzimy szpitala zakaźnego.
Paszporty i znakowanie
Od 3 lipca 2004 roku obowiązują przepisy Unii Europejskiej, które obejmą także Polskę. Nowe uregulowania ułatwią podróże z czworonogiem na terenie krajów Unii. Od tego dnia lekarze weterynarii będą wydawać właścicielom specjalne, ujednolicone paszporty dla zwierząt.
- Paszporty dotyczą psów, kotów oraz fretek;
- Paszporty ułatwią podróże z czworonogiem do krajów Unii Europejskiej (z wyjątkiem Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz Szwecji, które nie zmienią swoich procedur);
- Dokument będzie dwujęzyczny (w Polsce polsko-angielski);
- Paszporty dla zwierząt mają umożliwić jednoznaczną identyfikację zwierzęcia, dlatego konieczne jest wprowadzenie dodatkowych oznaczeń jak tatuaż lub mikroczip;
- Tatuaż u zwierzęcia jest jedynie rozwiązaniem przejściowym. Dąży się do tego, aby zastąpić go w przyszłości mikroczipem (Ważne: należy zwracać uwagę na rodzaj mikroczipu, gdyż będzie tutaj określone jakie normy musi on spełniać. Obowiązują ISO 11784 lub 11785. W innych przypadkach właściciel będzie musiał zaopatrzyć się w czytnik, który umożliwi odczyt informacji z mikroczipa i udostępnić ten czytnik właściwym organom, np.: kontroli na lotnisku);
- Informacje jakie powinny znaleźć się w paszporcie:
a) Dane o właścicielu / właścicielach,
b) Opis zwierzęcia + jego zdjęcie,
c) Oznaczenia zwierzęcia (informacje o tatuażu i / lub mikroczipie),
d) Informacje o szczepieniach przeciwko wściekliźnie (data szczepienia: minimum 21 dni przed wyjazdem i nie później jak 12 miesięcy w chwili przekraczania granicy),
e) Informacje o badaniach serologicznych wykluczających zarażeniem wścieklizną,
f) I inne.
Dalsze informacje dostępne są na stronie: www.europa.eu oraz www.vetcontact.com
Jeśli, jesteście Państwo właścicielami psa, kota lub fretki i chcielibyście zabrać swojego ulubieńca w podróż poza granice Polski, musicie zapoznać się z nowymi zasadami przewozu zwierząt.
Przepisy obejmują zwierzęta towarzyszące podczas podróży, które nie są przeznaczone do sprzedaży lub przekazania innemu właścicielowi.
PODRÓŻE PO KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ
- Psy, koty i fretki muszą posiadać wyraźnie czytelny tatuaż lub elektroniczny system identyfikacji – chip (transponder), który umożliwia odczytanie znajdujących się na nim danych. Oprócz transpondera lub tatuażu – muszą również mieć paszport. U nas w lecznicy możecie Państwo oznakować i wystawić paszport dla swoich zwierząt.
- Szczegółowe przepisy dotyczące przewoźników, przewożenia psów niebezpiecznych, szczepień ciągle ulegają zmianom w związku z tym prosimy o zapoznanie się z uaktualnieniami na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej: http://www.vetpol.org.pl/index.php?option=com_docman&Itemid=91
PODRÓŻE PO KRAJACH Z POZA UNII EUROPEJSKIEJ
- W większości krajów wymagane jest przy wjeździe zaświadczenie od Powiatowego Inspektora Weterynaryjnego, które ważne jest dwa dni od daty wystawienia. Jednakże wyjeżdżając do kraju z poza U.E. i poza kontynent europejski prosimy Państwa o bezpośredni kontakt z ambasadą, gdzie podane zostaną Państwu szczegółowe wymagania. Wiele Państw zmienia przepisy w zależności od sytuacji epizootycznej i epidemiologicznej.